Arbetsmarknadsdagen 2018

Arbetsmarknadsdagen 2018

26e Februari - Högskolehallen

26e Februari - Högskolehallen

1 +
Utställare
1 +
Utbildningar
1 +
Studenter

BAS

12 000kr

exkl. moms

Monterplats 2x2m
Matpaket - 2st
Ståbord - 1st
Parkeringsplatser - 1st
Eluttag + WiFi
Garderob
Delad företagsvärd

PREMIUM

18 000kr

exkl. moms

Monterplats 2x4m
Matpaket - 3st
Ståbord - 2st
Parkeringsplatser - 2st
Eluttag + WiFi
Garderob
Egen företagsvärd

PREMIUM

18 000kr

exkl. moms

Monterplats 2x4m
Matpaket - 3st
Ståbord - 2st
Parkeringsplatser - 2st
Eluttag + WiFi
Garderob
Egen företagsvärd

BAS

12 000kr

exkl. moms

Monterplats 2x2m
Matpaket - 2st
Ståbord - 1st
Parkeringsplatser - 1st
Eluttag + WiFi
Garderob
Delad företagsvärd

Om Arbetsmarknadsdagen

Arbetsmarknadsdagen, AMD, arrangeras på Högskolan i Halmstad sedan 2015. Mässan är till för alla studenter på högskolan och riktar sig därför till en bred spridning av branscher. Under mässdagen erbjuds bland annat föreläsningar och spännande möten mellan företag och studenter.

Projektet startade 2014 som ett samarbete mellan fyra olika studentföreningar på Högskolan i Halmstad. Det var Halmstad Studentkår, Eurekha, Mjölner och Samverkansgruppen som tillsammans bestämde sig för att slå ihop alla sina respektive tidigare mässor till en enda stor mässa. Tanken med AMD var att anordna en gemensam mässa för alla studenter på högskolan oavsett program.

Första mässan ägde rum den 22 februari 2015. Idag är mässan ett samarbete mellan Eurekha, Mjölner & Halmstad Studentkår. Mässan har varje år över 60 utställare och besöks av tusentals studenter från Högskolan.

Kontakta oss

Fotograf - Ponthus Niemand

Meet the team

Projektledare

Oliwer Granhagen

oliwer.granhagen@amdhh.se

Vice Projektledare

Emma Westerberg

emma.westerberg@amdhh.se

Mäss- & Eventansvarig

Jennie Johansson

jennie.johansson@amdhh.se

Mäss- & Eventansvarig

Fredrik Karlström

fredrik.karlstrom@amdhh.se

Mäss- & Eventansvarig

Tobias Tisell

tobias.tisell@amdhh.se

Sponsor- & Ekonomiansvarig

Johan Larsson

Johan.larsson@amdhh.se

Företagsansvarig

Josefine Rebinder-Lindström

Josefine.Rebinder-Lindstrom@amdhh.se

Företagsansvarig

Maja Vestergård Nielsen

maja.nielsen@amdhh.se

IT- & kommunikations- ansvarig

Ebba Svensson

ebba.svensson@amdhh.se

Marknadsförings- ansvarig

Nelly Olsson

nelly.olsson@amdhh.se

PREMIUM

BAS